Proces produkcji folii stretch (zwanej również folią rozciągliwą) składa się z kilku etapów, które obejmują pozyskanie surowców, wytwarzanie folii i jej przetwarzanie w finalny produkt. Oto ogólny opis procesu produkcji folii stretch:

  1. Pozyskanie surowców: Podstawowymi surowcami używanymi do produkcji folii stretch są polietylen niskiej gęstości (LDPE) lub polietylen wysokiej gęstości (HDPE). Te polimery są wytwarzane w formie granulatu lub proszku.

  2. Wytwarzanie granulatu: W przypadku, gdy surowce są w formie proszku, muszą one być przetworzone w granulat. Proces ten obejmuje topienie polimeru i formowanie go w wyciągarkach, a następnie chłodzenie i rozdrabnianie na małe granulki.

  3. Wytwarzanie folii: Proces wytwarzania folii rozciągliwej z granulatu polimeru może odbywać się za pomocą różnych technologii, takich jak wytłaczanie lub odlewanie. Najczęściej stosowaną metodą jest wytłaczanie. Proces ten obejmuje podgrzewanie granulatu polimeru w ekstruderze, gdzie jest on stopiony i przepychany przez matrycę, tworząc ciągłą taśmę folii. Ta taśma jest następnie chłodzona, cięta na odpowiednią szerokość i nawijana na rolki.

  4. Dodawanie dodatków: Podczas produkcji folii stretch mogą być dodawane różne dodatki, takie jak substancje zmniejszające tarcie, stabilizatory UV lub barwniki, w celu poprawy właściwości folii.

  5. Przetwarzanie folii: Wyprodukowana folia stretch jest następnie przechowywana w postaci rolki. Rolki folii mogą być poddawane dalszym procesom przetwarzania, takim jak drukowanie, laminowanie lub cięcie na mniejsze arkusze.

  6. Testowanie jakości: W celu zapewnienia wysokiej jakości produktu, folia stretch może być poddawana testom jakości, takim jak testy wytrzymałości, testy rozciągania, testy przyczepności czy testy grubości.

  7. Pakowanie i dystrybucja: Po pomyślnym przejściu testów jakości folia stretch jest pakowana i gotowa do dystrybucji. Jest dostarczana do różnych branż, takich jak logistyka, magazynowanie, produkcja, przemysł spożywczy itp.

Oferta na folię stretch

Warto zauważyć, że powyższy opis to ogólny proces produkcji folii stretch, który może różnić się w zależności od specyfikacji i wymagań producenta. Każda firma może stosować własne technologie i metody produkcji.

Wyślij zapytanie
Nazwa firmy:
E-mail:
Treść wiadomości: