Czym jest folia stretch?

Folia stretch, zwana również folią do pakowania stretch, to rodzaj elastycznej folii polietylenowej, która ma zdolność do rozciągania i powrotu do pierwotnego kształtu. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i elastycznością, co pozwala na idealne przyleganie do pakowanego towaru, tworząc jednocześnie stabilną i bezpieczną osłonę.

Proces produkcji folii stretch

Proces produkcji folii stretch zaczyna się od wytwarzania granulatu z tworzywa sztucznego - najczęściej polietylenu niskiej gęstości (LDPE) lub polietylenu liniowego niskiej gęstości (LLDPE). Następnie granulat jest poddawany procesowi topienia i formowania w wyniku przepuszczenia go przez ekstrudery, które nadają mu odpowiedni kształt i grubość.

Po wytworzeniu folii, wchodzi ona w fazę rozciągania. W tym procesie folia przechodzi przez specjalne walce, które wydłużają ją wzdłuż jednej osi. Ta operacja powoduje orientację cząsteczek w folii, nadając jej elastyczność i zdolność do rozciągania. Następnie folia jest nawijana na rolki gotowe do dalszej dystrybucji.

Zastosowanie folii stretch

Folia stretch znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach i dziedzinach. Jest powszechnie stosowana do pakowania i zabezpieczania towarów podczas transportu, składowania i przechowywania.

W przemyśle logistycznym folia stretch jest wykorzystywana do owijania palet z towarem, zapewniając ich stabilność i zabezpieczenie przed przemieszczaniem się podczas transportu.

W handlu detalicznym folia stretch jest używana do pakowania towarów, takich jak meble, elektronika, artykuły spożywcze czy inne produkty, aby zapewnić ich ochronę przed uszkodzeniami i wilgocią.

Zalety folii stretch

Folia stretch posiada wiele zalet, które czynią ją popularnym wyborem dla pakowania i zabezpieczania towarów.

Po pierwsze, elastyczność folii stretch umożliwia jej dopasowanie do różnych kształtów i rozmiarów produktów, zapewniając optymalne zabezpieczenie.

Po drugie, folia stretch jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia dzięki swojej elastyczności.

Wyślij zapytanie
Nazwa firmy:
E-mail:
Treść wiadomości: