Kaptury termokurczliwe to specjalne osłony z folii termokurczliwej, które stosowane są do ochrony elementów elektronicznych, mechanicznych, jak i spożywczych. Takie zabezpieczenie jest niezbędne, aby chronić przed wilgocią, kurzem, zabrudzeniami, a także niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Kaptury termokurczliwe charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną i termiczną, co sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Firma Poli Plast z Pilchowic to jeden z polskich producentów worków foliowych oraz kapturów termokurczliwych.

Technologia produkcji kapturów termokurczliwych

Proces produkcji kapturów termokurczliwych wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu oraz materiałów. Firma Poli Plast dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który pozwala na produkcję kapturów termokurczliwych z różnych rodzajów folii termokurczliwej, takich jak PVC, PET, PE czy POF.

W pierwszym etapie produkcji, folia termokurczliwa przecinana jest na odpowiednią szerokość. Następnie, folia ta poddawana jest specjalnemu procesowi termicznemu, który powoduje, że zmniejsza się jej objętość, a tym samym kaptur kurczy się i owija się wokół zabezpieczanego elementu. Dzięki tej właściwości, kaptury termokurczliwe doskonale przylegają do zabezpieczanych elementów, a także chronią je przed wpływem czynników zewnętrznych.

W ofercie Poli Plast znajdują się kaptury termokurczliwe o różnych wymiarach i grubościach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Firma oferuje także kaptury termokurczliwe w rolkach, co pozwala na łatwe i szybkie zabezpieczenie większej liczby elementów.

Zastosowanie kapturów termokurczliwych

Kaptury termokurczliwe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W elektronice stosuje się je do zabezpieczenia przed wilgocią, kurzem, a także przed elektrostatyką. W przemyśle spożywczym kaptury termokurczliwe stosuje się do zabezpieczenia żywności, m.in. w przypadku produktów mrożonych, co pozwala na przedłużenie okresu przydatności do spożycia. Kaptury termokurczliwe stosuje się także m.in. do zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi elementów przemysłowych.

 

Wyślij zapytanie
Nazwa firmy:
E-mail:
Treść wiadomości: