W produkcji opakowań z folii jednym z popularnych produktów są rękawy i półrękawy. Choć wydają się do siebie podobne, istnieją między nimi pewne różnice, w tym pomiędzy różnymi rodzajami półrękawów i rękawów. W tym tekście opiszemy różnice między półrękawem, półrękawem z zakładką, półrękawem z dwiema zakładkami oraz rękawem z dwiema zakładkami.

Półrękaw

Półrękaw to najprostszy rodzaj rękawa. Wygląda jak rura, którą można wsuwać na różne obiekty, na przykład na palety lub kolumny. Półrękaw może mieć różną grubość, szerokość i długość, w zależności od potrzeb klienta. Półrękawy mogą być stosowane do zabezpieczania towarów podczas transportu lub magazynowania.

Półrękaw z zakładką

Półrękaw z zakładką jest bardzo podobny do półrękawa, ale ma jedną dodatkową funkcję. Na jednym z końców rękawa jest dodatkowy obszar folii, który jest składany (zakładany) na długości rękawa. Zakładka ta zabezpiecza towar przed wpadnięciem do wewnątrz rękawa. Półrękaw z zakładką jest dobrym rozwiązaniem do pakowania towarów, które nie są zbyt ciężkie, ale wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Półrękaw z dwiema zakładkami

Półrękaw z dwiema zakładkami jest bardziej zaawansowaną wersją półrękawa z jedną zakładką. Tym razem zamiast jednej zakładki mamy dwie, umieszczone z przeciwległych stron rękawa. Dzięki temu produkt jest jeszcze lepiej zabezpieczony, ponieważ każda strona ma dodatkowe zabezpieczenie przed wpadnięciem do wewnątrz rękawa. Półrękaw z dwiema zakładkami jest dobrym wyborem dla produktów, które są cięższe lub mają niestandardowy kształt.

Rękaw z dwiema zakładkami
 

Rękaw z dwiema zakładkami to najbardziej zaawansowana opcja spośród opisanych w tym tekście. Rękaw z dwiema zakładkami jest złożony z jednej długiej foliowej rury, która ma dwie zakładki, umieszczone z przeciwnych stron. Rękaw z dwiema zakładkami może być stosowany do pakowania towarów o różnych kształtach i rozmiarach. W tym przypadku zakładki zapewniają dodatkową ochronę, aby produkt nie wypadł z rękawa.

Worek foliowy to produkt o wielu zastosowaniach, który charakteryzuje się łatwością i szybkością pakowania, a także chroni przechowywane produkty przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem. Wybór odpowiedniego rodzaju worka foliowego zależy przede wszystkim od charakteru przechowywanych produktów, ich gabarytów oraz sposobu ich transportu i przechowywania. Producent worków foliowych Poli-Plast oferuje szeroki wybór worków o różnych rodzajach i rozmiarach, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klientów.

Wyślij zapytanie
Nazwa firmy:
E-mail:
Treść wiadomości: